Tietoa tuoteturvallisuudesta ja tietojenkäsittelystä
Täältä löydät tietoa yleisestä tuoteturvallisuudesta sekä valmistajistamme
Tietoa myyjästä -
Ongoal tarjoaa sinulle korkealaatuisia urheilu- ja harjoitusvälineitä!
Uusi Vertex 03 2023 on timantinmuotoinen maila, jossa on maksimaalinen teho ja karkea Topspin-pinta.
Se on suunniteltu ammattilais- tai edistyneille pelaajille. Mailassa on uusi Air React Channel -teknologia, joka koostuu aerodynaamisesta kehyksestä, joka luo vakaan, ketterän ja kevyen mailakokemuksen. Mailan ulkoydin on valmistettu Xtend Carbon 12K -hiilikuidusta, sisäydin uudesta MultiEvasta ja CarbonTube-runko 100 % hiilikuidusta. Mailassa on Metalshield-runko, joka mukautuu uuteen CustomWeight-painolevyjärjestelmään, jonka avulla mailan tasapainoa voidaan säätää kunkin pelaajan tarpeiden mukaan. Mailan rungon sivussa on myös Vibradrive-järjestelmä tärinänvaimennukseen sekä Hack throat- ja Nerve-kanavat. Lisäksi siinä on uusi Hesacore-kahva, joka vähentää tärinää, rasitusta ja vammojen todennäköisyyttä.
| Product line | VERTEX |
| Weight | 365-375 g |
| PlayerProfile | Expert |
| Core | 38 mm |
| Profile | 38 mm |
| Balance | High |
| Shape | Diamond |
| Outer core | XT Carbon 12K |
| Inner core | MultiEva |
| Frame | Aluminium CW |
| Control/Power | Power |
| Racket case | Not included |
| Model | Men |