Tietoa tuoteturvallisuudesta ja tietojenkäsittelystä
Täältä löydät tietoa yleisestä tuoteturvallisuudesta sekä valmistajistamme
Uusi Vertex JR 25 Racket on virallinen Juan Tello -maila, joka on sovitettu junioripelaajille ja jonka pinta on samanlainen kuin aikuisten maila, mikä hyödyttää pelaajan oppimista. Se on suunniteltu junioripelaajille, joilla on korkea pelitaso.
Timantin muotoinen sen ulkoydin on polyglass-lasikuitua, sisäydin Evalastic-kumia ja sen CarbonTube-runko on valmistettu 100 % hiilikuidusta. Siinä on Vertex-sydän, joka tarjoaa maksimaalisen tehon ja täydellisen painon jakautumisen eliminoiden tärinää.
| Product line | VERTEX |
| Weight | 335-345 g |
| PlayerProfile | JR |
| Core | 35 mm |
| Profile | 35 mm |
| Balance | Medium |
| Shape | Diamond |
| Outer core | Polyglass |
| Inner core | Evalastic |
| Control/Power | Control/Power |
| Model | Junior |