Tietoa tuoteturvallisuudesta ja tietojenkäsittelystä
Täältä löydät tietoa yleisestä tuoteturvallisuudesta sekä valmistajistamme
Astrum padel -maila on pyöreä muotoinen ja Soft 30 soft density -kumi sisällä, se on täydellinen valinta niille, jotka etsivät mukavuutta kentällä.
Lisäksi uutena ominaisuutena on kaksikerroksinen 15K aluminoitu hiilikuitu mailan päähän, mikä tarjoaa enemmän joustavuutta, pehmeämpää tuntumaa ja erinomaisen ohjattavuuden ja pallon kulkua hallinnasta tinkimättä.
- Kaksi kerrosta 15K aluminoitua hiiltä mailan pinnalla: Tämä hiilen ja alumiinin yhdistelmä on jopa joustavampi kuin 3K ja 12K hiili. Tämän tyyppinen kuitu antaa mailalle erittäin pehmeän tunteen, mikä tarjoaa erinomaisen mukavuuden ja ohjattavuuden pelaamisen aikana.
- Soft 30 soft touch kumitiheys on suunniteltu yleiselle pelille, joka mukautuu kaikentyyppisiin pelaajiin. Se auttaa lisäämään pallon nopeutta ja helpottamaan suoritusta jokaisella vedolla.
- Pyöreä muoto, sen optimaalinen kohta on pään keskellä.
- Sen suoraan muotista luotu pään karheus erottuu stabiilisuudestaan ja kestävyydestään. Full Plane Effect -teknologian avulla voit lyödä palloa tarkemmin.
- Se sisältää Star Balance -järjestelmän mailan sydämessä, joka tarjoaa täydellisen tasapainon ja painon tasapainon.
- Noene Inside on mailan kahvaan sovellettu teknologia, joka on kehitetty yhteistyössä NOENE®:n kanssa. Uusi Noene Inside StarVie anti-shock padelikahva, joka on yksinomaan tuotemerkin mailoissa ja joka on vakiona, vaimentaa ja suojaa jopa 96 % iskujen ja tärinöiden tuottamasta negatiivisesta energiasta.
- Se on 100 % valmistettu Espanjassa, Azuqueca de Henaresissa (Guadalajara).
| Product line | Premium Line |
| Vikt | 350-385 g |
| Spelartyp | Advanced |
| Bredd kärna | 38 mm |
| Rambredd | 38 mm |
| Balans | Medel |
| Form | Rund |
| Yttre kärna | Two layers of 15K aluminised carbon |
| Inre kärna | EVA Soft 30 |
| Ram | 100% Carbon |
| Modell | Unisex |
| Ytprofil | Struktur |
| Handledsrem | Ja |