  • Asus ROG Zephyrus G14 R9/32/1000/RX6800S/120Hz 14" pelikannettava
    Tämä tuote on saanut arvion 3.8/5.3.85
    AsusFeatureIcon
    Tuotteen perustiedot
    14" Asus ROG Zephyrus G14 -pelikannettava tarjoaa mahtavaa suorituskykyä ja korkeat ruudunpäivitysnopeudet WQXGA-resoluutiolla pelaamiseen. Tehokas ARC Flow Fan -jäähdytysjärjestelmä pitää lämpötilat kurissa kovankin rasituksen aikana.Tutustu ominaisuuksiin
    Avainominaisuudet
    • AMD Ryzen™ 9 6900HS -prosessori
    • AMD Radeon™ RX 6800S -näytönohjain
    • 32 GB DDR5 RAM, 1 TB SSD
    Katso tekniset tiedot
    Kompakti 14” Asus ROG Zephyrus G14 -pelikannettava tarjoaa mahtavaa suorituskykyä pelaamiseen akkukestosta tinkimättä. Jykevärakenteinen runko on varustettu raskaansarjan teknologioilla, jotka pidentävät laitteen elinkaarta.
    AMD Ryzen™ 9 -mobiiliprosessori
    6000-sarjan Radeon-näytönohjain
    WQXGA 120 Hz -näyttö
    14” IPS LED -näytössä on 16:10-kuvasuhde, kristallinkirkas WQXGA 1600p -resoluutio sekä 100 % DCI-P3-väriavaruus. 120 Hz virkistystaajuuden ansiosta nopeastikin liikkuva kuva pysyy erittäin sujuvana. Huippuohuet NanoEdge-kehykset maksimoivat ruutualueen hyötykäytön luomatta kuitenkaan katselua häiritseviä tekijöitä. IPS-teknologia tarjoaa syvemmän kontrastin, kirkkaammat värit sekä laajemmat katselukulmat.
    AniMe Matrix
    Kaksoistuulettimet
    Näppäimistö
    Näppäimistöllä on 20 miljoonan painalluksen elinkaari, ja se käyttää saksimekanismia, joka mahdollistaa miellyttävän 1,8 mm painallusmatkan. RGB-taustavalaistus, korostetut WASD-näppäimet sekä laajennettu välilyöntipainike tekevät pelaamisesta erittäin miellyttävää.
    Tallennustila
    1000 GB SSD -muisti lyhentää lataus- ja käynnistysajat sekunteihin.
    HDMI
    Liitännät
    - Kaksi USB 3.2 Gen2 -porttia
    - Kaksi USB-C 3.2 Gen2 -porttia (yhdessä DisplayPort- ja 100W Power Delivery -tuet)
    - Huippunopea WiFi-6E, Bluetooth 5.2
    - 3,5 mm yhdistelmäliitäntä kuulokkeille ja mikrofonille