  • Lenovo Legion Slim 5 R7-7840HS/16/1TB/4070 16" pelikannettava
    Tuotetta ei ole vielä arvioitu.0
    Lenovo
    Tuotteen perustiedot
    16” Lenovo Legion Slim 5 -pelikannettava tarjoaa tarvittavan pelitehon vihollisten päihittämiseen. 165 Hz näyttö tarjoaa sujuvan pelikokemuksen ja tehokas AMD Ryzen™ -prosessori sekä NVIDIA-näytönohjain varmistavat pelitehon.Tutustu ominaisuuksiin
    GoldLenovo
    Valmistajan EcoVadis-luokitusLue lisää EcoVadis-luokituksesta
    alv. 0%
    Uudenveroinen - alkuperäisessä pakkauksessa
    Asiakaspalautus. Uudenveroinen, alkuperäispakkauksessa, sis. myyntipakkauksen tarvikkeet.
    Avainominaisuudet
    • AMD Ryzen™ 7 7840HS -prosessori
    • NVIDIA GeForce RTX 4070 -näytönohjain
    • 16 GB DDR5 RAM, 1 TB M.2 PCIe SSD
    Katso tekniset tiedot
    16" Lenovo Legion Slim 5 -pelikannettava tarjoaa sinulle äärimmäistä tehoa, joka seuraa sinua pelimatkallasi ja auttaa sinua päihittämään vihollisesi. Kannettavassa on 16 tuuman IPS-näyttö, jossa on 165 Hz virkistystaajuus ja joka tarjoaa sinulle upeita yksityiskohtia ja erittäin sulavan pelikokemuksen. AMD Ryzen™ -suorittimen ja GeForce RTX 4070 -näytönohjaimen avulla tämä kannettava tietokone tarjoaa loistavan suorituskyvyn ja henkeäsalpaavan visuaalisen kokemuksen.
    Ryzen™-prosessorin teho
    Tehokkaan kahdeksanytimisen AMD Ryzen™ 7 7840HS -prosessorin ansiosta voit ottaa kannettavan koko potentiaalin helposti käyttöösi ja suorittaa vaativatkin tehtävät vaivatta. Prosessori tarjoaa runsaasti suoritustehoa ja voi nousta jopa 5,1 GHz kellotaajuuteen lisätehon tarpeessa. Yhdessä 16 GB DDR5 RAM -muistin kanssa voit helposti vaihdella useiden ohjelmien välillä viiveettömästi.
    Seuraavan sukupolven grafiikat
    165 Hz WQXGA IPS -näyttö
    16 tuuman IPS-näytössä on kristallinkirkas ja yksityiskohtainen WQXGA-resoluutio 2560 x 1600 pikselin tarkkuudella. 165 Hz näyttö tarjoaa sujuvaa pelaamista, sulavaa vieritystä ja yleisen responsiivisen kokemuksen. Kannettavassa on tuki Nvidia G-Sync- ja AMD FreeSync-teknologialle, joka synkronoi näytön virkistystaajuuden yhden näytönohjaimesi kanssa minimoidakseen pysähtelyn, ruudun repeilyn ja viiveen, joten voit nauttia näytön sujuvasta ja terävästä liikkeestä kaikesta huolimatta. Lisäksi näyttö pitää silmäsi suojassa vahingolliselta siniseltä valolta.
    SSD-tallennus
    HDMI
    Liitännät:
    - HDMI -portti
    - 2 USB-C 3.2 Gen 2 porttia
    - 2 USB-A 3.2 Gen 2 porttia
    - Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.1
    - Gigabit Ethernet -portti
    - SD, SDHC, SDXC, MMC-korttipaikka
    - 3,5 mm kuuloke- ja mikrofoniportti
    Ominaisuudet:
    - Integroidut 2 W stereokaiuttimet, Nahimic Audio