  • Asus TUF Gaming A16 R7-7/16/512/RX7600S 16" pelikannettava
    Tuotetta ei ole vielä arvioitu.0
    Asus
    Tuotteen perustiedot
    16" Asus TUF Gaming A16 -pelikannettavan ansiosta voit pelata suosikkipelejäsi missä tahansa tinkimättä suorituskyvystä. Tehokkaalla AMD Ryzen -prosessorilla ja Radeon-grafiikalla varustettu kannettava tarjoaa täydellisen pelikokemuksen.Tutustu ominaisuuksiin
    alv. 0%
    Käytetty - käytön jälkiä
    Asiakaspalautus. Täysin toimiva, käytön jälkiä. sis. myyntipakkauksen tarvikkeet.
    Avainominaisuudet
    • AMD Ryzen™ 7 7735HS -prosessori
    • AMD Radeon RX 7600S -näytönohjain
    • 16 GB DDR5 RAM, 512 GB M.2 PCIe SSD
    Katso tekniset tiedot
    16" Asus TUF Gaming A16 -pelikannettava tarjoaa täydellisen pelikokemuksen tehokkaan AMD Ryzen -prosessorin ansiosta. Kannettavassa on 16 tuuman IPS-näyttö 165 Hz virkistystaajuudella, mikä takaa äärimmäisen sulavan ja responsiivisen pelikokemuksen. Radeon RX 7600S -näytönohjaimen ansiosta voit nauttia loistavasta pelisuorituskyvystä ja henkeäsalpaavasta kuvanlaadusta.
    Tehokas Ryzen™-prosessori
    Tehokkaan kahdeksanytimisen AMD Ryzen™ 7 7735HS-prosessorin ansiosta voit helposti hyödyntää kannettavan tietokoneen koko potentiaalin ja hoitaa tehoa vaativan moniajon helposti. Zen 3+ -arkkitehtuuriin perustuva prosessori tarjoaa runsaasti tehoa ja antaa mahdollisuuden tehonkorotukseen 4,75 GHz asti, kun peli tarvitsee vauhtia. Nopean 16 GB DDR5-RAM-muistin tukemana voit vaihtaa sujuvasti useiden ohjelmien välillä ilman viivettä.
    Radeon-grafiikka
    165 Hz WUXGA-näyttö
    16 tuuman IPS LED -näytössä on kristallinkirkas ja yksityiskohtainen 1920 x 1200 pikselin WUXGA-resoluutio. Kapeat sivukehykset maksimoivat käytettävän näyttötilan aiheuttamatta turhia häiriötekijöitä pelaamisen aikana, jolloin voit uppoutua pelimaailmaan. IPS-tekniikka tarjoaa syvemmän kontrastin, kirkkaammat värit ja laajemmat katselukulmat. Näyttö voi toimia jopa 165 Hz virkistystaajuudella, ja siinä on AMD FreeSync Premium -ominaisuus, joka takaa sujuvan pelaamisen ja viiveettömät siirtymät ruutujen välillä.
    SSD-tallennustila
    HDMI
    Liitettävyys
    - HDMI 2.1 FRL -portti
    - Kaksi USB-C 3.2 Gen2 -porttia
    - Kaksi USB-A 3.2 Gen1 -porttia
    - Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3
    - Gigabit Ethernet -portti
    - 3,5 mm ääniliitäntä kuulokkeille/mikrofonille