QLED MiniLED-teknologialla
*2048 aluetta 98”‑mallissa, 1568 aluetta 85"‑mallissa, 1248 aluetta 75"‑mallissa, 1008 aluetta 65"‑mallissa, 720 aluetta 55"‑mallissa ja 336 aluetta 50"‑mallissa.
*4K HDR PREMIUM 3000 saatavilla 75"-, 85"- ja 98"-malleissa; 4K HDR PREMIUM 2600 55"- ja 65"-malleissa; 4K HDR PREMIUM 2000 50"-mallissa.
LED-pohjainen valolähde
Parannettu kirkkaus – kirkkaat ja tummat kohtaukset toistuvat luonnollisesti.
Tiivistetty mikrolinssi
Bionisesti optimoitu valaistusalgoritmi
Kaksisuuntainen 23 bitin tarkkuus
Mitä tarkempi taustavalon hallinta, sitä selkeämpi kuva.
Vasteaika
Micro-OD
Parempi kuvanlaatu. Ohuempi rakenne.
Ai-Colour hahmottaa värit kuten ihmissilmä ja optimoi värivolyymia, kylläisyyttä ja kontrastia.
144 ruutuun sekunnissa yltävä virkistystaajuus tekee tämän television liikkeentoistosta huomattavasti sujuvamman verrattuna perinteisiin 50/60Hz-malleihin. 144Hz:n näytöllä voit nauttia nopeasti liikkuvasta urheilusta ja toimintaelokuvista ilman kuvan nykimistä tai välkkymistä – liike toistuu saumattomasti ilman häiriöitä.
Reagoiva televisio on pelaajalle vähintään yhtä tärkeää kuin hyvä kuvanlaatu. MQLED85K-sarja tarjoaa HDMI 2.1:n, ALLM:n, 144 Hz:n ja 120 Hz:n VRR-tuen, joten saat automaattisesti alhaisimman viiveen ja parhaat kuva-asetukset pelaamiseen. Laitteessa on lisäksi VRR, FreeSync Premium Pro, Game Bar ja 288 Hz Game Accelerator.
288 Hz Game Accelerator on TCL:n uusin DLG-teknologia (Dual Line Gate), joka tarjoaa korkeamman virkistystaajuuden ja paremman vasteen PC-pelaamiseen (288Hz Game Accelerator FHD-tarkkuudella).*
*288 Hz:n virkistystaajuus voidaan saavuttaa ainutlaatuisella algoritmilla ja teknologialla. 240 Hz Game Accelerator on saatavilla vain 55"-mallissa; 288 Hz Game Accelerator on saatavilla 65”-, 75”-, 85”- ja 98"-malleissa.
Nauti suosikkisisällöistäsi suurella TCL-televisiolla – ilman kaapeleita.
Chromecast built-in tunnetaan nyt nimellä Google Cast.
Välkkymätön kuva
Luonnollinen valo
Vähäinen sinivalo
Liikkeen korjaus
Ultaohut, aidosta metallista valmistettu kestävä ja eleganttia muotokieltä edustava tuote.
TCL MQLED85K ‑sarjan tuotteet on varustettu on myös korkeussäädettävällä jalustalla.*
Ajaton design-esine, joka sulautuu tyylikkäästi kotisi sisustukseen.
*Korkeussäädettävä jalusta saatavilla 55”-, 65”-, 75”-, 85"- ja 98"-malleissa.
Maksa erissä - verkossa tai myymälässä
Osamaksulla voit valita itsellesi sopivimman maksuajan ja kuukausihinnan.
Takaisinmaksuaika
10 kk
Vuosikorko
0.00%
Kuukausimaksu
Todellinen vuosikorko
3.04%